ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

Τον περασμένο Μάιο του 2023, τέσσερις μαθητές/τριες του σχολείου μας έδωσαν εξετάσεις για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας στην Αγγλική γλώσσα στα επίπεδα Β1 (Pre-Lower) και Β2 (First Certificate-Lower). Η προσπάθειά τους αυτή ήταν επιτυχής και αποτέλεσμα συνδυασμού αφοσίωσης, σκληρής δουλειάς και καθοδήγησης από την καθηγήτρια Αγγλικών του Γυμνασίου Αγίου Γεωργίου Ασπροβάλτας κα Θεοδωρούδη Ελένη.
Η καθηγήτρια των Αγγλικών προετοίμασε προσεκτικά τους μαθητές μας σ’ αυτή τους την προσπάθεια. Με αφοσίωση και εμπειρία,καθοδήγησε κάθε μαθητή ατομικά, αναγνωρίζοντας τις δυνατότητες και τις ανάγκες του καθενός. Μέσω εξατομικευμένων μαθησιακών στρατηγικών και προσεκτικής παρακολούθησης, βοήθησε κάθε μαθητή να αναπτύξει τις γλωσσικές του δεξιότητες και να αποκτήσει την αυτοπεποίθηση που απαιτείται για την επιτυχία.
Τα Πιστοποιητικά δόθηκαν στους μαθητές/τριες την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου 2024 από την καθηγήτρια της Αγγλικής Γλώσσας Θεοδωρούδη Ελενη, παρουσία του Διευθυντή κ.Λεμονή Γεωργίου, των καθηγητών/τριών και των μαθητών του σχολείου μας.
Η μαθήτρια Ταραγκίνι Σάρα της Α’ Γυμνασίου έλαβε Πιστοποιητικό γνώσης της Αγγλικής γλώσσας επιπέδου Β2.
Η μαθήτρια Πιάδη Στυλιανή της Α’ Γυμνασίου έλαβε Πιστοποιητικό γνώσης της Αγγλικής γλώσσας επιπέδου Β1.
Η μαθήτρια Δέλκου Στυλλιανή της Α’ Γυμνασίου έλαβε Πιστοποιητικό γνώσης της Αγγλικής γλώσσας επιπέδου Β1.
Ο μαθητής Λαζαρούδης Αθανάσιος της Γ’ Γυμνασίου έλαβε Πιστοποιητικό γνώσης της Αγγλικής γλώσσας επιπέδου Β1.

Η επιτυχία αυτή των μαθητών αποτελεί έμπνευση για όλη την κοινότητα του σχολείου μας.

Αποδεικνύει ότι με αφοσίωση, σκληρή δουλειά και τη σωστή καθοδήγηση, οι μαθητές μας μπορούν να
πραγματοποιήσουν τα όνειρά τους και να φτάσουν στην κορυφή των γλωσσικών τους ικανοτήτων.

Δημοσίευση